HAKKIMIZDA

"TURK Elektronik Para A.Ş., 27 Haziran 2013 tarihli 6493 sayılı ÖDEME VE MENKUL KIYMET MUTABAKAT SİSTEMLERİ, ÖDEME HİZMETLERİ VE ELEKTRONİK PARA KURULUŞLARI hakkındaki kanun ve ilgili kanunun; 27 Haziran 2014 tarihli Yönetmelik ve Tebliğ kapsamında, faaliyet göstermek adına 05.08.2014 tarihinde kurulmuştur. İlgili mevzuat gereği 27 Haziran 2015 tarihinde son bulacak olan uyum sürecinin gereklilikleri güçlü bir ekip tarafından yerine getirilmektedir.

TURK Elektronik Para A.Ş.; ülke çapında aktif olarak kullanılan ön ödemeli akıllı kimlik kartları ile kazandığı deneyimi, pazarda oluşan yeni ihtiyaçlar doğrultusunda şekillendirmektedir. Sektörde faaliyet gösteren ilk elektronik para ve ödeme sistemleri kuruluşu olma yolunda, çalışmaları son hızla devam etmektedir.

2014 yılında kurulan TURK Elektronik Para A.Ş.; işletmeler ve bireysel kullanıcılar için, güvenli ve tüm mevzuatlara uygun olarak elektronik paranın ihraç edilmesini sağlamaktadır. Ayrıca, sunduğu ödeme çözümleri ile ön ödemeli akıllı kimlik kartlarının, finansal bir alt yapı ile kullanılmasını olanak sunmaktadır.

Teknolojinin hızla gelişmesi ile birlikte, elektronik paranın ve online ödeme sistemlerinin dünyada kullanımı önemli ölçüde artış göstermiştir. TURK Elektronik Para A.Ş. sahip olduğu yenilikçi yapısı ile sektörde değişen koşullara hızlı bir şekilde ayak uydurarak, alanında başarılı çalışmalara imza atmıştır.

TURK Elektronik Para A.Ş.; faaliyet gösterdiği alanlarda daha iyi, daha avantajlı ve kaliteli hizmet sunmak adına, ihtiyaçlara yönelik olarak sektöründe güçlü olan markaları üye iş yeri ağına dahil etmektedir. Kurumlar ve işletmeler ile yaptığı anlaşmalar sayesinde, ağında bulunan üye iş yerlerine yeni müşterilerin dahil olmasını sağlamaktadır. Müşteri odaklı ve kişiye özel çözüm önerileri ile hizmetlerini şekillendirmektedir. Başarılı olmanın yolunun, çalışanlarının mutluluğundan geçtiği felsefesini benimseyen TURK Elektronik Para A.Ş, bünyesinde istihdam ettiği yenilikçi çalışanları ile inovatif çözümler üretmekte ve sektöründe öncü olmayı hedeflemektedir."